Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Koupelnové baterie

Jak vybrat koupelnovou baterii?

Při rekonstrukci koupelny nebo její koupi se určitě zamyslete nad výběrem koupelnové baterie, nedílné součásti každé domácnosti. Víme, že nabídka na trhu je široká, a tudíž je těžké se v tomto odvětví zorientovat. Nejběžnější typy baterií vám nyní představíme.

Jejich účelnost a popis vám snáz pomůže v rozhodování.

 

Důležitá kritéria při výběru

 

Baterie bychom měli vybírat na základě několika hledisek. Vždy je třeba vybrat baterii, jejíž design bude korespondovat s naší koupelnou. Cena a kvalita jsou další atributy, které udávají směr v rozhodování při koupi. Další kritéria, na která je nutno brát zřetel:

 

Dlouhodobá spolehlivost - záruka

Úspora spotřeby vody

Tichý chod

Pohodlné ovládání

 

Materiál koupelnových baterií

 

Broušený chrom  - zvyšuje tvrdost a odolnost před korozí

Leštěný niklodolný před korozí

Mosaz – odolává vlhku, vydrží nadměrnou zátěž

 

Výrobci často šetří na kvalitě materiálu a použitých komponentech. U broušeného chromu i leštěného niklu je hlavní předností perfektní vzhled i po mnoha letech a tudíž i praktičnost. Dbejte na to, že materiály mají velký vliv na hygienickou nezávadnost vody tekoucí z baterie, kterou pijete.

 

 

Koupelnové baterie dle umístění

 

Umyvadlové baterie

Sprchové baterie

Vanové baterie

Bidetové baterie


 

Umyvadlové baterie rozdělujeme na stojánkové, nástěnné a podomítkové (jejich využití nabízí značnou úsporu místa a komfortní ovládání). Mohou se také vyskytovat s výsuvnou sprchou, s bidetovou sprchou či pouze pro studenou vodu.

 

 

 

Koupelnové baterie dle způsobu ovládání

 

Kohoutkové baterie

Pákové baterie

Bezdotykové baterie

Termostatické baterie

 

Kohoutkové baterie jsou vhodné nad vanu, kdy při jejím napouštění nemusíte nastavovat optimální poměr teplé a studené vody. Jednoduše otočíte kohoutkem a napustíte horkou vodu. Jsou určeny pro uživatele, kteří preferují klasické ovládání baterie samostatnými kohoutky. Oproti pákovým bateriím mívají spotřebu vody vyšší až o 40%.

 

 

 

Příslušenství ke koupelnovým bateriím
 

Držáky na sprchy

Napouštění přepadem

Odpady

Páčky k bateriím

Rohové ventily

Sprchové hadice

Sifony

Výtokové hubice

 

 

Slovníček koupelnových baterií

 

Kartuš - je klíčový prvek pro pákové vodovodní baterie. Má na starost směšování teplé a studené vody, kterou nasměrujete do výtokového raménka. Většinou se vyrábí z plastu, ale výrazně kvalitnější i odolnější je keramické provedení.

 

Nákupního rádce zpracoval obchod www.koupelnovevybaveni.cz.

Porovnat koupelnové baterie